WELLCOME TO THE KARATE-DO FAN PAGE

JKFan Japanese site

Web magazine JKFan
WKF
WKF Countries Member
Competition information
IOC relation
  • World Games
  • Sports Accord World Combat Games
  • OCA
    • ASIAN GAMES
  • PASO
    • PANAMERICAN GAMES
  • EOC
  • ANOCA
  • ONOC
WKF
  • World Karate Championships
  • World Jr&Cadet,-21 Championships
  • THE YOUTH CUP & CAMP
  • WKF Clubs World Cup
AKF
  • Asia Karate Championships
  • Asia Jr&Cadet,-21 Championships
AKF
  • Asia Karate Championships
  • Asia Jr&Cadet,-21 Championships
EKF
  • European Karate Championships
  • European Jr&Cadet,-21 Championships
PKF
  • Panamerican Karate Championships
  • Panamerican Jr&Cadet,-21 Championships
  • 2011
  • 2012

Karate1 Premier League – Rabat 2018

Karate1 Premier League – Rabat 2018
(2018/4/6-8 Rabat, Morocco)

#Kumite
♦Female Kumite -50Kg [1st] Miyahara Miho (JPN) [2nd] Ouhammad Khaoula (MAR) [3rd] Recchia Alexandra (FRA) / Ozcelik Arapoglu Serap (TUR)
♦Female Kumite -55Kg [1st] Kumizaki Valeria (BRA) [2nd] Burkitt Carla (ENG) [3rd] Hasani Alesandra (CRO) / Jefry Krishnan Syakilla Salni (MAS)
♦Female Kumite -61Kg [1st] Heurtault Leila (FRA) [2nd] Yin Xiaoyan (CHN) [3rd] Hasnaoui Boutheina (TUN) / Philippe Gwendoline (FRA)
♦Female Kumite -68Kg [1st] Pedersen Katrine (DEN) [2nd] Zaretska Iryna (AZE) [3rd] Kopunova Miroslava (SVK) / Burucu Hafsa Seyda (TUR)
♦Female Kumite +68Kg [1st] Keinanen Titta (FIN) [2nd] Palacio Gonzalez Laura (ESP) [3rd] Abouismail Sohila (EGY) / Hocaoglu Meltem (TUR)
♦Male Kumite -60Kg [1st] Saymatov Sadriddin (UZB) [2nd] Kaya Aykut (TUR) [3rd] Alpysbay Kaisar (KAZ) / Brose Douglas (BRA)
♦Male Kumite -67Kg [1st] Elsawy Ali (EGY) [2nd] Hanafy Magdy Mamdouh (EGY) [3rd] Aghalarzade Tural (AZE) / Tadissi Yves Martial (HUN)
♦Male Kumite -75Kg [1st] Aghayev Rafael (AZE) [2nd] Otabolaev Dastonbek (UZB) [3rd] Harspataki Gabor (HUN) / Scott Thomas (USA)
♦Male Kumite -84Kg [1st] Elmasry Ahmed (EGY) [2nd] El Kotby Mohamed (EGY) [3rd] Karaqi Alvin (KOS) / Kvesic Ivan (CRO)
♦Male Kumite +84Kg [1st] Filali Mehdi (FRA) [2nd] Horne Jonathan (GER) [3rd] Molnar Daniel (HUN) / Atamov Shahin (AZE)

#Kata
♦Female Kata [1st] Lau Mo Sheung Grace (HKG) [2nd] Sanchez Jaime Sandra (ESP) [3rd] Martin Abello Yaiza (ESP) / Eltemur Dilara (TUR)
♦Male Kata [1st] Sofuoglu Ali (TUR) [2nd] Galan Lopez Sergio (ESP) [3rd] Yakan Mehmet (TUR) / Wang Yi-Ta (TPE)
♦Female Team Kata [1st] Turkey (TUR) [2nd] Morocco (MAR) [3rd] Italy (ITA) / Spain (ESP)
♦Male Team Kata [1st] Morocco (MAR) [2nd] Malaysia (MAS) [3rd] Spain (ESP) / Turkey (TUR)

This entry was posted in NEWS. Bookmark the permalink.